Sieć One-MTM wspiera przedsiębiorstwa na całym świecie
2 Marzec

MAN Kraków: "Dzięki MTM zrobiliśmy duży krok do przodu"!

Międzynarodowa sieć partnerska One-MTM świętowała niedawno swoją pierwszą rocznicę – dokładnie 02.02.2020 miało miejsce formalne ukonstytuowanie się struktur, umożliwiających organizacjom MTM obecnym na rynku już od dziesięcioleci sprawne i skuteczne działanie na rzecz  przedsiębiorstw, z uwzględnieniem ich globalnych potrzeb i interesów. Sieć One-MTM zapewnia jeden globalny standard MTM - wspiera przedsiębiorstwa w jednolitym zastosowaniu metody MTM (Methods-Time Measurement) a tym samym w ergonomicznym i produktywnym kształtowaniu  procesów.Z okazji pierwszych urodzin sieci One-MTM Partnerzy, klienci oraz inni zainteresowani z całego świata zebrali się na wirtualnym wydarzeniu, zorganizowanym przez MTM ASSOCIATION e. V., siedzibę główną One-MTM. Głównym punktem spotkania były wymiana doświadczeń i best practice, mające na celu dalsze umacnianie działalności sieci.

Gabriele Caragnano, Dyrektor Techniczny Fondazione Ergo-MTM Italia, jeden z inicjatorów sieci One-MTM, podkreślił, że stworzenie sieci partnerskiej okazało się sukcesem. W znacznym stopniu przybliżyliśmy się do celu, jakim jest ustanowienie MTM jako globalnego standardu i zapewnienie jednolitego zastosowania standardu metody na całym świecie. Niezbędna do tego była skuteczna organizacja, charakteryzująca się dobrą strukturą i sprawczością w działaniu, dysponująca niezbędnymi zasobami. "Dlatego właśnie zjednoczyliśmy nasze siły w zakresie szkoleń, doradztwa, rozwiązań software’owych i badań” podkreślił Gabriele Caragnano. Wyraził swoje podziękowania dla Prof. Dr. Petera Kuhlanga, Prezesa Zarządu MTM ASSOCIATION e. V, jako jednego z głównych propagatorów idei sieci partnerskiej a także dla wszystkich partnerów – narodowych stowarzyszeń MTM w Brazylii, Niemczech, we Włoszech, w Meksyku, Austrii, Polsce, Południowej Afryce, w Czechach/na Słowacji, w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech jak również partnerów w USA i Chinach.

Ponad 3.200 wystawionych certyfikatów
Również w opinii Prof. Dr. Petera Kuhlanga sieć One-MTM podąża we właściwym kierunku. Ujednolicenie szkoleń MTM poza granicami krajów i kontynentów przybrało szybsze tempo poprzez digitalizację i przestawienie się w ofercie na online’owe rozwiązania, konieczne ze względu na pandemiczną rzeczywistość. Liczby mówią same za siebie: w 2020 roku MTM ASSOCIATION e. V. wystawiło ponad 3.200 certyfikatów ze szkoleń w formie e-learningu, webinarów i kursów stacjonarnych. „To bardzo przyzwoity wynik, szczególnie dla roku z koronawirusem” stwierdził Peter Kuhlang.

Best practice w MAN Kraków
Doskonały przykład na to, w jaki sposób sieć partnerska One-MTM przyczynia się do rozwoju i sukcesu przedsiębiorstw, zaprezentował Piotr Ślusarki, Kierownik Competence Center Cracow MTM/VW ap  w zakładzie MAN Niepołomice/Kraków. W zakładach producentów samochodów ciężarowych i autobusów długo brakowało jednolitego standardu zarządzania czasem. Przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia MTM wdrożenie MTM jako ponadzakładowego standardu metodologicznego nabrało tempa. Competence Center Cracow jako centralna jednostka biznesowa jest obecnie odpowiedzialne za zarządzanie czasem a w szczególności za rollout i jednolite zastosowanie MTM w wszystkich zakładach MAN Group.

Save the date: MTM Summit 2021
Na zakończenie obchodów pierwszej rocznicy sieci One-MTM Prezes Zarządu MTM ASSOCIATION e. V. zaprosił Partnerów, Klientów i wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w MTM Summit 2021 w dniach 20-21 października. MTM Summit 2021 to hybrydowe wydarzenie z bezpośrednią obecnością w Hamburgu, mieście w którym znajduje się siedziba główna One-MTM oraz z możliwością wirtualnego uczestnictwa, 24h na dobę.  W ramach MTM Summit 2021 przewidziano: MTM Digital Solutions Day (20.10.2021) poświęcony rozwiązaniom software’owym, MTM Community Day (21.10.2021) oraz wirtualnie zintegrowane Międzynarodowe Sympozjum EAWS (Międzynarodowe Sympozjum EAWS – EIS), organizowane przez Fondazione Ergo-MTM Italia.

Kontakt
Polskie Stowarzyszenie MTM, Partner sieci One-MTM: info@plmtm.com

Dowiedz się więcej na temat wdrożenia i zastosowania standardu metody MTM: